Игра

Спечели покана за концерта на Хулио Иглесиас

Най-успешният испаноговорящ певец Хулио Иглесиас ще пее в София на 13 юни в „Арена Армеец".

Ако отговориш правилно на въпроса, може да спечелиш покана за

реклама

Кое ви се струва най-трудно постижимо?

Рекордни продажби за LG

От: Stand.bg

Публикувано на: 29-01-10 13:59 | Последна редакция: 29-01-10 13:59

С 15,3 % са скочили продажбите на LG Electronics през 2009 г. въпреки световната икономическа криза.

От централата в Сеул отчетоха консолидирани годишни продажби на стойност $57,1 млрд., което е абсолютен рекорд в историята на технологичния гигант. В България компанията отчита като свой основен успех 16,3% ръст на продажбите за 2009 г.

Годишният резултат е свързан и с рекордните продажби и оборот за тримесечието октомври-декември. През този период продажбите на глобално ниво са нараснали с 6,8% спрямо същото тримесечие на 2008 г., достигайки $12,2 млрд.

Годишните данни на компанията сочат, че подразделението на LG за потребителска електроника е отчело годишни продажби от $15,3 млрд., като ръстът спрямо предходната година е 19,9%. Този резултат се дължи основно на продажбите на LCD и плазмени телевизори, които са най-бързо растящата продуктова линия на компанията - от тях LG е продала 19,5 млн. броя.

В сектора на мобилните комуникации LG наблюдава стабилен ръст на търсенето в Европа, Северна Америка и развиващите се пазари. В резултат на това дивизията „Мобилни комуникации" на компанията е регистрирала годишен ръст на продажбите от 13,5%.

LG обяви и своите цели за 2010 г. Компанията ще работи за $51,3 млрд. продажби и на тази база е предвидила $3,1 млрд. за нови инвестиции.

Корейският гигант предвижда, че през 2010 г. търсенето на електроника ще се повиши, тъй като световната икономика започва да се възстановява от кризата. Според компанията основните възможности за развитие на технологичния сектор през 2010 г. ще са свързани със соларните панели, LED-технологията и новите възможности за бизнес партньорства с автомобилни производители.

Компанията очаква особено силно повишаване на продажбите в сектора на LCD телевизорите като резултат от преминаването към цифрова телевизия. Този ръст ще се ускори и благодарение на Световното първенство по футбол и Олимпийските игри през 2010 г.

При мобилните комуникации LG ще се фокусира върху набиращата популярност категория на смартфон устройствата.

За разлика от LG, финансовите отчети на Toshiba са в другата крайност.

тагове: lg